Ogłoszenia 27.08.2023 r.

„Ty jesteś Piotr, czyli Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół,
a bramy piekielne go nie przemogą.”

 (Mt 16, 18)

21. NIEDZIELA   ZWYKŁA

1.      Po wakacyjnej przerwie od piątku przywracamy Mszę św. w dni powszednie o godz. 7.15. Dzieci wraz z opiekunami zapraszamy od przyszłego tygodnia na Mszę świętą niedzielną o godz. 11.30. Ma ona pomóc najmłodszym znaleźć własne miejsce we wspólnocie Kościoła. Dziewczęta, które chciałyby należeć do scholi zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w kościele.

Ministrantów i chłopców, którzy chcą być ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę, (2.09) na godz. 12.00.

2.      Z kalendarza liturgicznego:

–          dziś przypada wspomnienie św. Moniki; dziś także na mocy postanowienia papieża Franciszka obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony;

–           w poniedziałek przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

z racji 28. dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;

–          we wtorek przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

–          w czwartek o godz. 17.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu;

–          w tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

w piątek możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;

–          w sobotę po Mszy św. z godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; o godz. 7.15 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej nabożeństwo I-sobotnie; odwiedziny chorych od godz. 9.00;

–         w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00.

3.      W ramach obchodów 150. rocznicy urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus odbywa się peregrynacja jej relikwii po Polsce. Jednym z przystanków będzie klasztor karmelitanek bosych w Krakowie przy ul. Kopernika 44. Relikwie Małej Świętej dotrą do Sióstr w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 16.00. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Eucharystia. Bezpośrednio po niej możliwość modlitewnego czuwania aż do północy. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy!

4.      Działający przy naszej parafii Klub Seniora zaprasza wszystkich chętnych na spotkania, które odbywają się w poniedziałki i wtorki w godzinach od 10.00 do 13.00 oraz w czwartki od 13.00 do 16.00 w sali w piwnicach plebanii (wejście od strony ogrodu).

5.      Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej zaprasza do udziału w XXXI Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 17 września w godzinach od 9.00 do 14.00. Pielgrzymka rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym Msza św. w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji, której przewodniczył będzie abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

6.      Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

7.      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Maria BRANDYS

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.