Ogłoszenia 10.09.2023 r.

„W Chrystusie Bóg pojednał świat ze sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.”

(2 Kor 5,19)

23.  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Dziś w naszej wspólnocie przeżywamy uroczyste wprowadzenie relikwii Męczenników z Pariacoto, franciszkańskich misjonarzy, bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. o. Michała Tomaszka, którzy zostali zamordowani 9 sierpnia 1991 roku w Pueblo Viejo przez komunistyczną organizacje terrorystyczną. Zginęli za wiarę, za niosące pokrzepienie i przemianę Słowo Boże, za czynione dobro, za okazywaną miłość, którą Indianie mieszkający w peruwiańskich Andach odwzajemniali.

2. Dziś także rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Ks. Tomasz Szurek, opiekun liturgicznej służby ołtarza, zaprasza lektorów, ministrantów i pragnących włączyć się w ten rodzaj służby na spotkanie dziś po Mszy św. z godz. 11.30.

3. Z kalendarza liturgicznego:
–  we wtorek przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;

– w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy na przedostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00;

– w czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego- uroczystości odpustowe w sanktuarium w Mogile; w naszym kościele o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej

– w piątek przypada wspomnienie NMP Bolesnej;

– w sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.

4. W sobotę, 16 września, po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert chóru z Norwegii. Wstęp wolny.

5. Zapisy i spotkanie kandydatów klas ósmych do sakramentu bierzmowania odbędzie się 5 października o godz.17.30 w salce na wikarówce.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób, które swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii a także składanymi na tacę w niedzielę inwestycyjną wspierają remont kościoła i plebanii.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+Jadwiga NIEDŹWIECKA

+Jadwiga JACHOWICZ

+Marian STAWINOGA

+Artur JURCZYK

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: