Ogłoszenia 8.10.2023 r.

„Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili.”

(J 15, 16)

 

27.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30. W tym roku dla uczczenia 10. rocznicy sprowadzenia z Fatimy figury Matki Bożej, modlitwa jest zanoszona także w intencjach indywidualnych. Można je składać codziennie przed nabożeństwem u stóp figury.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;

– w piątek, 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera: zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się wyjątkowo modlitwą różańcową o godz. 17.30; po niej Msza św. sprawowana w intencji Ofiarodawców naszej Parafii, a na zakończenie procesja wokół kościoła;

–  w przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła – odpust w kościele SS. Karmelitanek Bosych przy ul. Kopernika 44. Sumie odpustowej o godz. 17.00 przewodniczył będzie bp Robert Chrząszcz.

3. Serdecznie zapraszamy dziewczęta do współtworzenia scholi parafialnej „Gloria”, którą od października prowadzi Pani Karolina Mermer. Najbliższe spotkanie dziś o godz. 10.30 w salce na wikarówce. Więcej informacji w kancelarii parafialnej.

4. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w czwartek 12 października po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. U krakowskich dominikanów rusza całoroczne przygotowanie osób dorosłych do sakramentów chrztu, bierzmowania i komunii. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich nieochrzczonych, którzy myślą o przyjęciu tego sakramentu oraz ochrzczonych, którzy nie przyjęli bierzmowania lub pierwszej komunii. Uczestnictwo jest bezpłatne, wymagana jest obecność na cotygodniowych spotkaniach. Informacje i zapisy na stronie liturgia.dominikanie.pl/sakramenty.

6. Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych. Tradycyjne ofiary na tzw. wypominki „jednorazowe” i „roczne” przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o trwających pracach remontowych.
W przyszłym tygodniu z uwagi na obchody XXIII Dnia Papieskiego przeprowadzana zostanie zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera finansowo edukację zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

8. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

Życzymy błogosławionej niedzieli

 oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia