Ogłoszenia 29.10.2023 r.

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,

a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.” ((J 14, 23)

 

30.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Dziś z racji uroczystości Rocznicy Poświęcenia Kościoła po Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budownictwo sakralne. Swoimi ofiarami wspieramy budujące się kościoły.

2. Z kalendarza liturgicznego:

W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

-W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Z racji I środy miesiąca Msza św. o świętość dla rodzin za wstawiennictwem św. Józefa o godz. 15.00. Procesja w intencji zmarłych wypominanych o godz. 18.00. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

-W czwartek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą odprawione tak jak w dni powszednie. O godz. 17.00 cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny, w których w sposób szczególny będziemy pamiętać o kapłanach, prosząc także o nowe święte powołania. O godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wypominanych, a po niej procesja wokół kościoła.

– W piątek możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.

-W sobotę, we wspomnienie św. Karola Boromeusza, po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych od godz. 9.00.

– W przyszłą niedzielę Msza św. wspólnoty różańcowej sprawowana w intencji Ojczyzny o godz. 8.00 i bezpośrednio po niej zmianka tajemnic różańcowych.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy w październiku uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych. W listopadzie zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Będziemy ją rozpoczynać codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą św. Wcześniej możliwość cichej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.30 a w niedziele od godz. 18.30.

4. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpusty za zmarłych. Szczegóły w biuletynie parafialnym, który został wyłożony w kościele. Jednym z warunków jest stan łaski uświęcającej, stąd możliwość spowiedzi w poniedziałek i wtorek od 6.30 do 7.30 i podczas Mszy św. wieczornej. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

5. Serdecznie zapraszamy na wieczór uwielbienia, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w naszym kościele i rozpocznie o godz. 17.00. Prowadził go będzie br. Mateusz Paluch, dominikanin wraz z zespołem. Bezpośrednio po uwielbieniu odbędzie się spotkanie przy herbacie w salce parafialnej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone na potrzeby Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wolontariusze zebrali 3226,91 zł.

7.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Józefa (ona) KACZMARCZYK

+ Elwira MAZUREK

+ Jerzy NADHERA

     Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: