Ogłoszenia 26.11.2023 r.

„Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie; błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.”

(Mk 11,10)

34.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

1.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Dziś za publiczne odmówienie tego aktu można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

2. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja Bpa. Od jutra będziemy trwać w modlitwie nowennowej, która ma nas przygotować do głębokiego przeżycia święta naszego Patrona. Zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy w dni powszednie od godz. 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornej a w niedziele podczas wszystkich Mszy św. W związku z uroczystością odpustową prosimy o pomoc w gruntownym posprzątaniu kościoła w sobotę 2 grudnia od godz. 9.00.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek z racji 28. dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w czwartek przypada święto św. Andrzeja, apostoła; o godz. 17.00 cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem naszej Błogosławionej;

– w tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca: w piątek możliwość spowiedzi rano podczas Mszy świętych i dodatkowo od godz. 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15; odwiedziny chorych od godz. 9.00. W niedzielę Msza św. wspólnoty różańcowej o godz. 8.00 i bezpośrednio po niej zmianka tajemnic.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. W tym roku zapraszamy do udziału w rekolekcjach różańcowych, które poprowadzi dla nas ks. Dariusz Rozum, saletyn, w trzy kolejne niedziele Adwentu podczas wszystkich Mszy św. Już dziś zachęcamy także do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, środy i piątki na godz. 18.00.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone w ubiegłą niedzielę z racji obchodzonego Dnia Ubogich. Zebraliśmy 1036 zł. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać świece Caritas.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Ludmiła SUSZCZYŃSKA

+ Janina ZDEB

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

dla solenizantów nadchodzącego tygodnia