Ogłoszenia 3.12.2023 r.

„Okaż nam, Panie, łaskę swoją, i daj nam swoje zbawienie.”

(Ps 85, 8)

1.    N I E D Z I E L A    A D W E N T U

1. Serdecznie witamy pośród nas ks. Dariusza Rozuma MS, dyrektora Wydawnictwa La Salette, który przez trzy kolejne niedziele będzie głosił dla nas adwentowe rekolekcje różańcowe, rozpoczynając tym samym nasze przygotowanie do wielkiego jubileuszu 700-lecia parafii. Szczegóły w biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń.
Msza św. wspólnoty różańcowej o godz. 8.00, a bezpośrednio po niej zmianka tajemnic.

2. Od dziś można włączyć się w akcję przygotowaną przez Fundację Małych Stópek i Rycerzy Kolumba: „Paczuszka dla maluszka”. Wszelkie informacje znajdziemy w nawie głównej, gdzie stoi choinka z zawieszonymi bombkami, które można zabrać do domu, zobowiązując się do przyniesienia paczuszki dla dzieci z hospicjum. Lista potrzebnych produktów wypisana jest na afiszu.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– W środę przypada wspomnienie św. Mikołaja- dzień odpustu parafialnego: Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30 (roraty), 7.15 i 18.00. Sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. dr hab. Wacław Królikowski SJ.

– W czwartek przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; z racji I czwartku m-ca wieczorna Msza św. zostanie odprawiona w intencji kapłanów i nowych, świętych powołań. Poprzedzą ją cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny. Początek o godz. 17.00.

– W piątek będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków wspólnoty różańcowej i ich bliskich.

4. Zachęcamy do udziału w roratach odbywających się codziennie o godz. 6.30 rano z piękną oprawą muzyczną, którą zapewni schola dorosłych.
Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, środy i piątki na godz. 18.00.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Dziś przed kościołem można nabyć świece Caritas, których koszt wynosi: 15 zł za dużą świecę i 10 zł za małą. Można także zaopatrzyć się w opłatki i sianko na stół wigilijny.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Maria JAMROZY

+ Jan POPRAWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.