Uroczystości odpustowe ku czci św. Mikołaja AD 2023, 06.12.2023 r.

Centralnym punktem uroczystości odpustowej w dn. 6 grudnia 2023 r., poprzedzonej nowenną ku czci św. Mikołaja, była Msza św. o godz. 18.00, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr hab. Wacław Królikowski SJ – Rektor Kolegium Księży Jezuitów w Krakowie. Uroczystość odpustową uświetnili swoją obecnością liczni kapłani, seminarzyści, ministranci i lektorzy, przedstawiciele grup parafialnych oraz Cechu Rzemiosł Spożywczych. Po modlitwie przyszedł czas także na pokrzepienie ciała, zatem zgodnie z doroczną tradycją na wszystkich Parafian i Gości czekał przed kościołem ciepły posiłek. Święty Patron nie zapomniał o najmłodszych parafianach i już w niedzielę – 3 grudnia – przybył do nas, aby obdarować wszystkich upominkami i słodkościami. Dziękując Parafianom i Gościom za liczne przybycie, a szczególnie osobom, które przyczyniły się do zorganizowania odpustowych uroczystości, zapraszamy znów za rok!