Ogłoszenia 24.12.2023 r.

„Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego.”

(Łk 1,38)

4. NIEDZIELA ADWENTU- WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO

– Dziś Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane do godz. 13.00 włącznie. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 i 19.00. Zachęcamy do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: przeczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę.

Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

– W poniedziałek uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Składka z tego dnia, tzw. denar świętego Piotra lub inaczej „świętopietrze”, jest przekazywana do Watykanu na cele dobroczynne.

– We wtorek przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; składka przeznaczona zostanie na UPJPII.

– W środę – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Święcenie przyniesionego wina po wszystkich Mszach św.

– W czwartek – święto Świętych Młodzianków, męczenników. Z racji 28. dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Poprzedzą ją cotygodniowe modlitwy przy relikwiach bł. Pielęgniarki. Początek o godz. 17.00.

–  W przyszłą niedzielę- święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas wszystkich Mszy św. specjalne błogosławieństwo relikwiami świętych Rodziców Małej Teresy z Lisieux.

To ostatni dzień roku. Już dziś zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, które rozpocznie się o godz. 18.30.

2. Wizytę Duszpasterską – „kolędę” rozpoczniemy w czwartek 28 grudnia. Będziemy odwiedzać wszystkie rodziny. Program wizyty jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na naszej stronie internetowej. Kilka dni przed kolędą na klatkach domów zostaną wywieszone kartki przypominające o wizycie. Prosimy sąsiadów o wzajemne informowanie się tak, aby wiadomość dotarła do wszystkich, zwłaszcza do osób, które nie wychodzą z domów.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do świąt: Panu Organiście, Panu Kościelnemu, zespołowi charytatywnemu. Dziękujemy za złożone świadectwo wiary poprzez liczny udział w roratach. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w różańcowych rekolekcjach adwentowych i już zapisali się do wspólnoty. Wciąż można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie nowej róży odbędzie się w I niedzielę stycznia, o czym będziemy informować. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Barbara WAYDA

+ Jan KOPERNY

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego błogosławieństwa od Tego,

który nawiedza i wyzwala swój lud