Ogłoszenia 31.12.2023 r.

„Wielokrotnie przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna.”

(Hbr 1,1-2)

NIEDZIELA W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Dziś przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne rozpocznie się o godz. 18.30. Dziś za odśpiewanie lub recytację w kościele hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy można uzyskać odpust zupełny. A z racji dzisiejszego święta podczas wszystkich Mszy św. specjalne błogosławieństwo relikwiami świętych Rodziców Małej Teresy z Lisieux.

– W poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 57. Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto nakazane. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień roku kalendarzowego można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź.

– We wtorek przypada wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

– W tym tygodniu przypada I środa, czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W środę wieczorna Msza św. zostanie odprawiona za wstawiennictwem św. Józefa o świętość dla naszych rodzin.

W czwartek o godz. 17.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny; Msza św. w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 18.00.

W piątek Msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na misje.  Kadzidło będzie można nabyć w zakrystii i przed kościołem.

Z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się wyjątkowo po Mszy św. z godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę Msza św. wspólnoty różańcowej o godz. 8.00 i bezpośrednio po niej zmianka tajemnic różańcowych, na którą serdecznie zapraszamy wszystkie osoby pragnące stać się częścią siedmiu róż na 700 lat naszej parafii.

3. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem, w biuletynie parafialnym oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z kościoła. Wszystkie pytania i zgłoszenia dotyczące wizyty prosimy kierować do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Ze względu na wizyty kolędowe możliwość spowiedzi w tygodniu wyłącznie podczas Mszy św. porannych.

4. Składamy podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

Życzymy obfitości łask Bożych na każdy dzień Nowego 2024 Roku