Ogłoszenia 21.01.2024 r.

„Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.”

(Mk 1, 15)

3.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. Z kalendarza liturgicznego:

–  dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego;

–   w środę przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45;

–  w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; o godz. 17.00 cotygodniowe nabożeństwo i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

–  w piątek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa a także XXIV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce;

– w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; jest to jednocześnie 28. dzień miesiąca, więc zapraszamy na Mszę św. zbiorową sprawowaną o godz. 19.00 w intencji chorych za wstawiennictwem Bł. Pielęgniarki.

2. Dziś z racji III niedzieli miesiąca o godz. 18.30 nabożeństwo za zmarłych, których polecamy Bogu w wypominkach rocznych i bezpośrednio po nim Msza św. w ich intencji.

3. Dobiega końca czas tegorocznych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach: czas spotkań, rozmów, a nade wszystko modlitwy o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich domów, dając świadectwo wiary i przynależności do Kościoła, którego głową jest Chrystus. W przyszłą niedzielę Msze św. o godzinie 9.30, 11.30, 13.00 oraz 15.00 zostaną odprawione w intencji Parafian przyjmujących wizytę duszpasterską, jako wyraz naszego podziękowania. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się nasze doroczne kolędowanie bezpośrednio po Mszy św. z godz. 15.00. Najpierw będziemy kolędować w kościele przy żłóbku, a następnie udamy się do sali w piwnicach plebanii. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości.

4. Pragniemy poinformować, że przywracamy codzienną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się pół godziny przed wieczorną Mszą św. Przypominamy również, że w dni powszednie w miesiącach zimowych wszystkie Msze św. i nabożeństwa odbywają się w odnowionej kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają naszą wspólnotę parafialną, zapewniając o naszej pamięci modlitewnej. Taca inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 5030 zł. Bóg zapłać!

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ ks. Tadeusz ISAKOWICZ-ZALESKI

+ Stanisława KARCZ

+ Aleksander WĄSOWICZ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia.

Składamy także najlepsze życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom z racji przypadającego święta.