Ogłoszenia 28.01.2024 r.

„Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie,

i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło”.

(Mt 4, 16)

4.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

1. W związku z kończącymi się odwiedzinami kolędowymi pragniemy podziękować wszystkim za okazaną nam życzliwość, wspólną modlitwę a także za złożone ofiary. Msze święte o godz. 9.30, 11.30, 13.00 oraz 15.00 sprawujemy dzisiaj w intencji Parafian, którzy przyjęli wizytę duszpasterską, jako wyraz naszego podziękowania.

Dziś także odbędzie się nasze doroczne kolędowanie bezpośrednio po Mszy św. z godz. 15.00. Najpierw będziemy kolędować w kościele przy żłóbku, a następnie udamy się do sali w piwnicach plebanii. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości.

2. Z kalendarza liturgicznego:
–  W środę przypada wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera; o godz. 17.45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

–  W czwartek, 1 lutego, Msza św. o godz. 18.00, zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca, zostanie odprawiona w intencji Kapłanów a także z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Poprzedzi ją cotygodniowa adoracja i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Początek o godz. 17.00.

– W piątek będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15, 18.00 i 19.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Również w piątek przypada XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Z racji I piątku miesiąca możliwość spowiedzi od 6.30 do 7.30 i dodatkowo od 17.30.

– W sobotę przypada wspomnienia św. Błażeja – podczas każdej Mszy św. święcenie jabłek i błogosławieństwo świecami; z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Janina ROMAN

+ Małgorzata CIMURA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia