Ogłoszenia 3.03.2024 r.

Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

(Por. J 3, 16)

3.  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 8.00 i bezpośrednio po niej spotkanie wspólnoty różańcowej, na które serdecznie zapraszamy wszystkie osoby pragnące stać się częścią siedmiu róż na 700 lat naszej parafii.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 18.15;

– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątek o godz. 17.30 (dla dzieci) i bezpośrednio po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. z godz. 15.00.

-w poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej; nowenna do św. Mikołaja o godz. 17.45;

– w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45; z racji I środy miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana przy ołtarzu św. Józefa o świętość dla rodzin;

– w czwartek cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej o godz. 17.00.

4. Rekolekcje dla uczniów Szkół Podstawowych nr 3 i nr 10 rozpoczną się jutro i potrwają do środy włącznie.
Rekolekcje parafialne rozpoczną się w naszym kościele w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach świętych. Nauki będzie głosił ks. dr Wojciech Baran, dyrektor Archiwum na Wawelu.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej, także te złożone w ubiegłym tygodniu na rzecz Hospicjum Świętego Łazarza. Wolontariusze zebrali 4345 zł i 20 €. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać także ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Wciąż zbieramy środki na pokrycie kosztów zeszłorocznych remontów. Za wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać!

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Zofia ROLLE

+ Andrzej CHODYŃ

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

na kolejny tydzień Wielkiego Postu