Ogłoszenia 31.03.2024 r.

„Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha. Odprawiajmy nasze święto w Panu.”

(1Kor 5,7b-8a)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 procesja rezurekcyjna. Jest ona uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w Jego triumfie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowywali się w naszej wspólnocie do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych: uczestnikom nabożeństw pasyjnych i Triduum Paschalnego. Dziękuję kapłanom – współpracownikom za ich wzmożony trud, Panu Kościelnemu za przygotowanie i udekorowanie kwiatami kościoła, Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego, Panu Organiście i służbie liturgicznej za piękną oprawę; osobom, które uświetniły procesję rezurekcyjną: panom niosącym baldachim, paniom niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy członkom zespołu charytatywnego za zaangażowanie; osobom, które pomogły w gruntownym posprzątaniu kościoła, dziękujemy naszym dobrodziejom i ofiarodawcom. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi!

2. W Wielki Czwartek Mszą św. Krzyżma odprawioną pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego rozpoczął się pierwszy w historii naszej archidiecezji Kongres Eucharystyczny, który potrwa do 15 czerwca. Szczegóły można znaleźć na stronie: eucharystyczny.diecezja.pl.

3. Wspólnota Hanna organizuje zbiórkę ciast na świąteczne spotkanie z Ubogimi na Plantach. Ciasta bez mas i galaretek można przynosić do salki parafialnej w Poniedziałek Wielkanocny w godzinach od 16:45 do 17:45.

4. Z kalendarza liturgicznego:

– Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na potrzeby UP JPII w Krakowie.

–  W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek, piątek i I sobota miesiąca.

W środę Msza św. wieczorna będzie sprawowana o świętość dla naszych rodzin.

W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej; Msza św. wieczorna zamówiona przez wspólnotę żywego różańca będzie sprawowana w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek możliwość spowiedzi od 6.30 do 7.30 i od godz. 17.30; Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00; z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15.

W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczniemy z Kościele 80. Tydzień Miłosierdzia. Składka przekazana zostanie na potrzeby Caritas. W naszej wspólnocie będziemy gościć tercet męski „AD DEI GLORIAM” z salezjańskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku, który uświetni swoim śpiewem nasze celebracje eucharystyczne. Otwarte spotkanie wspólnoty różańcowej rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00, sprawowaną w intencji Ojczyzny.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej na Podkarpacie do bł. Rodziny Ulmów w sobotę 13 kwietnia. W programie Markowa i Przemyśl. Koszt 120 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Ilość miejsc ograniczona.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Barbara KARWACKA-RUSEK

+ Ryszard CHUDZIAK

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie- Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Gościom i modlącym się w naszym kościele

życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych i wielu łask od Zmartwychwstałego Pana