Ogłoszenia 7.04.2024 r.

„Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś;

błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.”

(J 20,29)

2.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.Dziś obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy 80. Tydzień Miłosierdzia – szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego. Z racji I niedzieli miesiąca po wszystkich Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy modlić się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego, prosząc o łaskę pokoju i zmiłowania nad naszą Ojczyzną i światem. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby Caritas.
W naszej wspólnocie gościmy tercet męski „AD DEI GLORIAM” z salezjańskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku, który uświetnia swoim śpiewem nasze celebracje eucharystyczne. O godz. 8.00 Msza św. sprawowana w intencji Ojczyzny i bezpośrednio po niej spotkanie wspólnoty różańcowej, na które zapraszamy wszystkich pragnących stać się częścią siedmiu róż na 700 lat naszej parafii.

2. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Ulotki z tekstem przyrzeczenia oraz z codzienną modlitwą są już wyłożone w kościele. Wypełnione prosimy przynieść jutro na wieczorną Mszę świętą, która będzie sprawowana w intencji członków wspólnoty różańcowej i ich rodzin.

– nowenna do św. Mikołaja w poniedziałek o godz. 17.45;

– nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45;

– modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej w czwartek o godz. 17.00.

4. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w czwartek 11 kwietnia po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej na Podkarpacie do bł. Rodziny Ulmów w sobotę 13 kwietnia. W programie Markowa i Przemyśl. Koszt 120 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Zostało kilka wolnych miejsc.

6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Każda złotówka ma ogromne znaczenie. Przeznaczamy ją na bieżące utrzymanie kościoła i pokrycie kosztów zeszłorocznych prac remontowych. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.