Ogłoszenia 14.04.2024 r.

„Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz. ”

(Łk 24, 32)

 

3.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś w naszej wspólnocie przeżywamy uroczyste wprowadzenie relikwii Błogosławionej rodziny Wiktorii i Józefa Ulmów z dziećmi, męczenników, którzy zostali zamordowani przez niemieckiego okupanta 24 marca 1944 roku za ukrywanie ośmiorga Żydów.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny;

– nowenna do św. Mikołaja w poniedziałek o godz. 17.45;

– nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45;

– modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej w czwartek o godz. 17.00.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców odbędzie się w środę 17 kwietnia i rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

4. Przedszkole NR 42 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie przy ul. Starowiślnej 3 zaprasza chętnych rodziców  dzieci w wieku przedszkolnym, szczególnie 3 – i 4 – letnich, na zapisy do Przedszkola na rok szkolny 2024/2025 w procesie rekrutacji uzupełniającej do dnia 30 kwietnia. Szczegóły na plakacie rekrutacyjnym.

5. Arcybractwo Miłosierdzia mające siedzibę przy ulicy Siennej 5 zaprasza na zwiedzanie w sobotę 20 kwietnia. Zwiedzanie z przewodnikiem w grupach o godzinie 1100, 1200 i 1300. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. Wzorem ubiegłego roku zapraszamy do spędzenia majówki na pielgrzymce. Tym razem wybieramy się w dniach 2-3 maja do Gietrzwałdu, jedynego w Polsce, uznanego przez Kościół miejsca objawień Matki Bożej. Koszt 450 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia