Ogłoszenia 21.04.2024 r.

„Ja jestem dobrym Pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.”

(J 10,14)

4.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. W najbliższy poniedziałek 22 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie dar Ducha Św. z rąk Ks. Infułata Bronisława Fidelusa. Otoczmy młodych i ich rodziny naszą modlitwą.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, BM, głównego patrona Polski;

– w czwartek święto św. Marka, ewangelisty, patrona Metropolity Krakowskiego, ks. abpa Marka Jędraszewskiego; modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny o godz. 17.00.

– W przyszłą niedzielę, 28 kwietnia, będziemy obchodzić wspomnienie naszej Błogosławionej i jednocześnie 6. rocznicę jej beatyfikacji. Uroczystej Eucharystii o godz. 19.00 przewodniczył będzie ks. prof. Wojciech Zyzak.

4. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w czwartek 25 kwietnia po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. Wzorem ubiegłego roku zapraszamy do spędzenia majówki na pielgrzymce. Tym razem wybieramy się w dniach 2-3 maja do Gietrzwałdu, jedynego w Polsce, uznanego przez Kościół miejsca objawień Matki Bożej. Koszt 450 zł. Szczegóły na plakacie. Zapisy w kancelarii parafialnej.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Taca w niedzielę inwestycyjną wyniosła 6500 zł. Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Elżbieta KURNIK

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia