„Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.”
(Mt 4,4 b)

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Jeszcze dziś po Mszach Świętych istnieje możliwość posypania głów popiołem dla osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w liturgii Środy Popielcowej. Chętnych prosimy o podchodzenie do ołtarza po błogosławieństwie.
Dziś również rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne.
Wygłosi je dla nas ks. dr Andrzej Scąber, referent ds. kanonizacyjnych Archidiecezji Krakowskiej, którego serdecznie witamy pośród nas. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Zapraszamy codziennie na Mszę św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi rekolekcyjnej w środę od godz. 17.00.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
- w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.15;
- w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Przygotowujemy się do beatyfikacji sł. B. Hanny Chrzanowskiej. W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędzie się spotkanie przedstawicieli parafialnych zespołów charytatywnych, Szkolnych Zespołów Caritas, parafialnych grup wolontariuszy oraz nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą św., po której wygłoszone zostaną prelekcje. Spotkanie ma charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Zachęcamy także do udziału w cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której poznajemy Hannę i jej drogę do świętości. Adoracja odbywa się w każdy czwartek o godz. 17.00.
Od najbliższego poniedziałku kościół będzie otwierany o godz. 16.00, tak aby umożliwić modlitwę coraz liczniej napływającym wiernym w związku z beatyfikacją.

4. W przyszłą niedzielę przypada dzień poświęcony misjonarzom - tzw. Niedziela Ad Gentes. Kościół w Polsce będzie wspomagał swoich misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej do puszek.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane na pokrycie kosztów trwającego remontu konserwatorskiego. Przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary do puszki „Jałmużna postna”. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i materiałów dotyczących Hanny Chrzanowskiej. Od dzisiaj można je nabyć w kiosku przed kościołem. Będzie on czynny w niedziele przed Mszami św. i po Mszach św. z wyjątkiem porannej i wieczornej.

7. Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich zaprasza na wykład dr Joanny Szpor na temat: „Guz piersi – czy to wyrok?” Odbędzie się on w środę 21 lutego o godz. 19.00 w salce w budynku wikarówki.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Donata HAMBESCH
Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na każdy dzień Wielkiego Postu
a dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku podczas ferii zimowych