Ogłoszenia parafialne 30.03.2014

„Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.”
(J 8, 12 b)

4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „Laetare”

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży szkolnej. Wygłoszą je dla nas franciszkanie o. dr Andrzej Zając oraz o. Piotr Dąbek, których serdecznie witamy pośród nas. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Dorosłych zapraszamy codziennie na Mszę św. z nauką rekolekcyjną o godz. 800 lub 1800. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszach św. wieczornych. Spowiedź rekolekcyjna w środę w godzinach 6.30-8.30 i 16.30-18.30.
Program rekolekcji dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej został podany uczniom przez katechetów. Jest także wywieszony w gablocie przed kościołem. Bardzo prosimy rodziców o zainteresowanie się tym ważnym wydarzeniem dla rozwoju życia religijnego młodego pokolenia.

2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: gorzkich żalach, drodze krzyżowej i modlitewnym spotkaniu z Ojcem bogatym w miłosierdzie.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych; w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a po niej droga krzyżowa. W sobotę po wieczornej Mszy św. modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.

4. Spotkanie Klubu Seniora na temat „Media – gdzie prawda, gdzie fałsz?” odbędzie się we wtorek 1 kwietnia o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Poprowadzi je ks. dr Bolesław Karcz.

5. Zapraszamy do udziału w kolejnej pielgrzymce Śladami Bł. Jana Pawła II na Podhale w najbliższą sobotę 5 kwietnia. Odwiedzimy Ludźmierz, Bachledówkę, Księżówkę i Krzeptówki. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły na plakatach.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Ofiary do puszki „Jałmużna postna” i na kwiaty do Bożego Grobu można składać przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu Serca Jezusowego. Zachęcamy też do włączenia się w zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii.
Dyżury Parafialnego Caritas odbywają się w poniedziałki od godz. 11-12. Osoby potrzebujące a także te, które chcą włączyć się w działalność charytatywną, prosimy o zgłaszanie się w budynku wikarówki w miejscu dawnej poradni rodzinnej.
Od najbliższej niedzieli Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać tradycyjne „Baranki Wielkanocne” oraz „Paschaliki Wielkanocne”, z których dochód przeznaczony jest na działalność Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest także do zabrania biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń na kwiecień.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Irena DZIURZYŃSKA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na każdy dzień rekolekcji wielkopostnych