Ogłoszenia parafialne 5.10.2014

„Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili..”
(J 15,16)

27. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00. Uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją dziś wyjątkowo o godz. 18.00. Przypominamy, że w tygodniu nabożeństwa różańcowe rozpoczynają się o godz. 17.30. Z uwagi na nie dyżury popołudniowe w kancelarii parafialnej zostają skrócone do godz. 17.00.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– we wtorek przypada wspomnienie NMP Różańcowej – możliwość poświęcenia różańców po Mszy św. wieczornej;
– w czwartek będziemy obchodzić święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

3. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie różańcowe we wtorek o godz. 17.30. Prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą różańce.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Już dziś zapraszamy wszystkich ofiarodawców na Nabożeństwo Fatimskie połączone z Mszą świętą sprawowaną w ich intencji w poniedziałek 13 października o godz. 18.00.

5. W październiku wybiegamy myślą do listopadowych świąt. Pamiętajmy, że nasza więź z braćmi, którzy zasnęli w Panu, wcale nie ustaje, ale jeszcze się umacnia dzięki wzajemnemu wstawiennictwu. Tradycyjne ofiary na wypominki „jednorazowe” i „roczne” można składać przez cały październik w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

6. Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Akademii Ignatianum (ul. Kopernika 26) przyjmuje zapisy na studia z nowym programem. Studia są przeznaczone dla osób dorosłych (50+). Wykłady odbywają się we wtorki od godz. 15.30. Inauguracja roku 14 października.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Do najnowszego Gościa Niedzielnego została dołączona trzecia część Dzienniczka św. siostry Faustyny. W Niedzieli można przeczytać m.in. o rozpoczynającym się dzisiaj Synodzie Biskupów. Nad czym będą debatować? Czy wypowiedzą się nt. Komunii św. dla osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach? Odpowiedzi w artykule: „Recepta na rodzinę”.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia