Ogłoszenia parafialne 7.12.2014

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego;
wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.”
(Łk 3,4-6)

2. N I E D Z I E L A  A D W E N T U

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej chcemy modlić się w sposób szczególny w intencji Światowych Dni Młodzieży w ramach sztafety modlitewnej, którą rozpoczęliśmy wczoraj. Dziś również obchodzimy XV Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Swoimi modlitwami i ofiarami do puszek pragniemy wspomóc Kościół katolicki za naszą wschodnią granicą.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. tego dnia będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 17.00 i 18.00; suma odpustowa u OO. Karmelitów Bosych przy ulicy Rakowickiej o godz. 18.00;
– w sobotę wspominać będziemy św. Łucję, dziewicę i męczennicę; w tym dniu przypada 33. rocznica ogłoszenia stanu wojennego – po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Świętych Patronów Narodu Polskiego.

3. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

4. Dzieci z klasy III Prywatnej Szkoły Podstawowej Inspiracja, przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszamy wraz z rodzicami w poniedziałek 8 grudnia na Mszę świętą o godz. 18.00 i krótkie spotkanie.

5. Informujemy, że przyjmujemy już zgłoszenia chorych do przedświątecznych odwiedzin, które w tym roku odbędą się w sobotę 20 grudnia. Pomyślmy o tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła o własnych siłach.

6. Wybiegając myślą do zbliżających się wizyt duszpasterskich zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

7. Od przyszłej niedzieli zespół charytatywny będzie rozprowadzać świece wigilijne Caritas. Z uwagi na coraz trudniejszą sytuację materialną wielu naszych parafian, prosimy o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie parafialnej niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów montażu nowego systemu ogrzewania kościoła.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+Janina WALCZYK
+Adelajda SIERACZYŃSKA
+Julianna DZIEKTARZ
+Stefania BORAWSKA
+Andrzej BAŁA
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego;

wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.”

(Łk 3,4-6)

2.   N I E D Z I E L A   A D W E N T U

1.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej chcemy modlić się w sposób szczególny w intencji Światowych Dni Młodzieży w ramach sztafety modlitewnej, którą rozpoczęliśmy wczoraj. Dziś również obchodzimy XV Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Swoimi modlitwami i ofiarami do puszek pragniemy wspomóc Kościół katolicki za naszą wschodnią granicą.

  1. Z kalendarza liturgicznego:

          w poniedziałek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. tego dnia będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 17.00 i 18.00; suma odpustowa u OO. Karmelitów Bosych przy ulicy Rakowickiej o godz. 18.00;

          w sobotę wspominać będziemy św. Łucję, dziewicę i męczennicę; w tym dniu przypada 33. rocznica ogłoszenia stanu wojennego – po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Świętych Patronów Narodu Polskiego.

  1. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

  1. Dzieci z klasy III Prywatnej Szkoły Podstawowej Inspiracja, przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszamy wraz z rodzicami w poniedziałek 8 grudnia na Mszę świętą o godz. 18.00 i krótkie spotkanie.

  1. Informujemy, że przyjmujemy już zgłoszenia chorych do przedświątecznych odwiedzin, które w tym roku odbędą się w sobotę 20 grudnia. Pomyślmy o tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła o własnych siłach.

  1. Wybiegając myślą do zbliżających się wizyt duszpasterskich zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

  1. Od przyszłej niedzieli zespół charytatywny będzie rozprowadzać świece wigilijne Caritas. Z uwagi na coraz trudniejszą sytuację materialną wielu naszych parafian, prosimy o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie parafialnej niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów montażu nowego systemu ogrzewania kościoła.

  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+Janina WALCZYK

+Adelajda SIERACZYŃSKA

+Julianna DZIEKTARZ

+Stefania BORAWSKA

+Andrzej BAŁA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia