Ogłoszenia parafialne 14.12.2014

„Duch Pański nade mną,
posłał mnie głosić dobrą nowinę ubogim.”
(Iz 61,1)

3. N I E D Z I E L A A D W E N T U – G A U D E T E

1. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu przypada III środa miesiąca. Po wieczornej Mszy św. będziemy modlić się o beatyfikację Sł. B. Hanny Chrzanowskiej. Tego dnia Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
rozpocznie się wyjątkowo kwadrans wcześniej, tzn. o 17.45.
3. Informujemy, że przyjmujemy jeszcze zgłoszenia chorych do przedświątecznych odwiedzin. Odbędą się one w najbliższą sobotę 20 grudnia. Pomyślmy o tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła o własnych siłach.

4. Wybiegając myślą do zbliżających się wizyt duszpasterskich zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

5. Dzisiejsza ofiara na tacę z racji II niedzieli miesiąca – inwestycyjnej- jest przeznaczona na pokrycie kosztów instalacji nowego ogrzewania kościoła. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy za ofiary przekazane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, a także te złożone w ubiegłą niedzielę z myślą o Kościele katolickim na Wschodzie. Zebraliśmy 710 złotych.

6. Zespół charytatywny rozpoczął rozprowadzanie świec Caritas. Można je nabyć dziś oraz w przyszłą niedzielę w południowej nawie kościoła przy Pentaptyku. Kontynuujemy akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz jest jeszcze wystawiony w kościele. Osoby potrzebujące prosimy o zgłaszanie się po dary do naszego punktu Caritas w najbliższy piątek w godzinach 12-14.

7. Informujemy, że Pan Kościelny skończył rozprowadzanie opłatków wigilijnych po domach. Teraz są one do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:

+ Anna CZORT
+ Kazimiera ABRASZEWSKA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia