Ogłoszenia parafialne 01.02.2015

” Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie,
i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło.”
(Mt 4,16)

4. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. W związku z zakończeniem odwiedzin kolędowych, pragniemy podziękować Parafianom za otwarcie przed nami drzwi mieszkań. Dziękujemy za okazaną nam życzliwość, zrozumienie, wspólną modlitwę a także za wsparcie materialne. Wyrażamy również wdzięczność za ofiary przekazane na rzecz naszej parafialnej świątyni.
Jednocześnie pragniemy przeprosić tych wszystkich, do których nie udało nam się dotrzeć. Przepraszamy za niedogodność terminów wizyty duszpasterskiej a także za wszystkie niespełnione nadzieje. Wszystkie Msze święte dzisiaj są sprawowane w intencji Parafian jako wyraz naszej wdzięczności.
2. Dziś I niedziela miesiąca. Po wszystkich Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 8.00 zmianka tajemnic różańcowych, a o 18.30 nieszpory. Po Mszy św. wieczornej adorację poprowadzi wspólnota modlitewna Pustynia w mieście.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, a zarazem XIX Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.15, 17 i 18. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich Mszy świętych. Zebrana składka zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Nasza parafia tradycyjnie wspomoże klasztor SS. Karmelitanek Bosych, mieszczący się przy ulicy Kopernika 44.
-We wtorek przypada wspomnienie św. Błażeja – podczas wszystkich Mszy św. święcenie jabłek i specjalne błogosławieństwo;
– w czwartek przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; podczas wszystkich Mszy św. zostanie pobłogosławiony chleb, sól i woda, a z racji I czwartku miesiąca po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
– w piątek we wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy z racji I piątku miesiąca dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; a po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; możliwość spowiedzi rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę od godz. 8.30;
– w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.

4. W najbliższy czwartek, 5 lutego, odbędzie się spotkanie Klubu Seniora, jak zawsze o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Prelekcję na temat: „Polacy w świecie” wygłosi znany podróżnik, Pan Władysław Grodecki.

5. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i wiadomości o Kościele we współczesnym świecie przez czytanie prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W kościele został także wyłożony biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń na luty.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Nadal gromadzimy środki na pokrycie kosztów montażu termo-wentylacji w kościele. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Józefa SZYDŁOWSKA
+ Emilia MIKRUT
+ Marian ŚLUSARCZYK
+Mikołaj MYTAR

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia