Ogłoszenia parafialne 26.07.2015

„Wielki prorok powstał między nami i Bóg nawiedził lud swój.”
(Łk 7, 16)

17. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Dziś przypada wspomnienie Rodziców NMP. W naszym kościele wiąże się ono z odpustem ku czci św. Anny. Suma odpustowa pod przewodnictwem franciszkanina, o. Jacka Michno, zostanie odprawiona o godz. 13.00 w intencji dobrodziejów i ofiarodawców.
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na festyn parafialny ku czci św. Anny, który rozpocznie się około godz. 16.00 w ogrodzie za plebanią. Przewidujemy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Szczegóły na plakatach oraz na ulotkach. Festyn uświetni swoją grą zespół Duch mocą swą wieje. Prosimy, wybierzcie się całymi rodzinami. Zabierzcie dzieci, osoby starsze, przyjaciół, znajomych. Świętujmy razem!
Dziś również po wszystkich Mszach świętych tradycyjne błogosławieństwo pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, które obchodziliśmy wczoraj. Zachęcamy do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i udziału w Akcji św. Krzysztof, pomocy w zakupie misyjnych środków transportu (specjalna puszka jest wystawiona w kościele).

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w środę przypada wspomnienie św. Marty;
– w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
– w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
W tym tygodniu przypada I sobota i I niedziela miesiąca. W sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; odwiedziny chorych od godz. 8.30. W niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

3. W najbliższy czwartek nasza parafia jest zaproszona do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na nocną adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o godz. 21. Osoby, które chciałyby w niej uczestniczyć prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej do środy włącznie.

4. Przypominamy, że w duszpasterskiej posłudze Kościoła Katolickiego w Polsce, rozpoczynający się w tym tygodniu nowy miesiąc poświęcony jest między innymi problematyce rozumnego korzystania z alkoholu.

5. W okresie wakacyjnym w sposób szczególny zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

+ Edyta KONTUREK
+ Jan BASZCZOWSKI

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…