Ogłoszenia parafialne 6.12.2015

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego;
wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.”
(Łk 3,4-6)

2. N I E D Z I E L A A D W E N T U
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. MIKOŁAJA

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
– we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. tego dnia będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15 i 18.00; suma odpustowa u OO. Karmelitów Bosych przy ulicy Rakowickiej o godz. 18.00. Również we wtorek rozpocznie się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

2. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18.00.

3. Informujemy, że przyjmujemy już zgłoszenia chorych do przedświątecznych odwiedzin, które w tym roku odbędą się w sobotę 19 grudnia. Pomyślmy o tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła o własnych siłach.

4. Wybiegając myślą do zbliżających się wizyt duszpasterskich zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców, a także do osób, które przez ostatnie dwa lata nie przyjmowały „kolędy” a chcą to uczynić, o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

5. Dziś przed kościołem Zespół Charytatywny rozprowadza świece wigilijne Caritas. Z uwagi na coraz trudniejszą sytuację materialną wielu naszych parafian, prosimy o włączenie się w przedświąteczną akcję zbierania trwałych i nieprzeterminowanych produktów żywnościowych. Specjalny kosz jest już wystawiony w kościele. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie parafialnej niedzielą inwestycyjną. Wciąż jeszcze zbieramy fundusze na pokrycie kosztów ubiegłorocznego montażu ogrzewania w kościele.

6. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższy czwartek 10 grudnia o godz. 16 w sali kolumnowej na wikarówce. Referat na temat: „Profilaktyka zdrowia i właściwego odżywiania” wygłosi mgr Grażyna Kałucka.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+Halina BLICHARSKA
+Stefania CEDROWSKA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia,
a wszystkich zapraszamy na gorącą czekoladę i słodki upominek z okazji święta naszego Patrona
do odebrania przed kościołem