Ogłoszenia parafialne 25-26.12.2015

„Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom,
w których ma upodobanie.”
(Łk 2,14)

„Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie,
Pan jest Bogiem i daje nam światło.”
(Ps 118,26-27)

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
i
ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego
O północy Pasterka. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze święte sprawujemy według porządku niedzielnego o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.30, 15.00 i 19.00. Składka, tzw. denar świętego Piotra lub inaczej „świętopietrze”, jest przekazywana do Watykanu na cele dobroczynne.

2. W sobotę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte odprawione zostaną według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona jest na UPJPII.

3. W poniedziałek rozpoczynamy kolędowe odwiedziny duszpasterskie. Będziemy prosić o przyjęcie pielgrzymów w swoich domach podczas Światowych Dni Młodzieży. W sposób szczególny zwrócimy się do młodych wolontariuszy, którzy pomogliby w zorganizowaniu tych dni na terenie naszej parafii.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i zadbali o piękną oprawę świąt. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy do służby kościelnej – Pana Organisty, Pana Kościelnego, lektorów, do Pań z Zespołu Charytatywnego oraz Parafian, którzy włączyli się w pomoc najuboższym. Obdarowaliśmy 50 rodzin. Dzieciom i dorosłym dziękujemy za złożone świadectwo wiary poprzez liczny udział w roratach. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

5. Otrzymaliśmy prezent od anonimowego ofiarodawcy, który ufundował nowy ekran do naszego kościoła. Życzeniem ofiarodawcy jest, żebyśmy wielbili Boga pięknym, głośnym śpiewem.

Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego drogim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia