Ogłoszenia parafialne 27.12.2015

„Sercami waszymi niech rządzi Chrystusowy pokój,
Słowo Chrystusa niech w was przebywa z całym swym bogactwem.”
(Kol 3, 15-16)

NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

 

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada święto Świętych Młodzianków, męczenników;
– w czwartek wspomnienie św. Sylwestra I Papieża – zapraszamy na Nieszpory i Mszę św. na zakończenie roku o godz. 18.00; tego dnia można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację w kościele hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa;
– w piątek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i 49. Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto nakazane. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego a zebrana składka zostanie przekazana na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!
– W sobotę przypada wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 będziemy modlić się w intencji matek oczekujących potomstwa a także nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone.

2. Jutro rozpoczynamy kolędowe odwiedziny duszpasterskie. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. W kolejnych dniach będzie on aktualizowany. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Osoby, które nie otrzymają kartki zawiadamiającej o kolędzie, a chciałyby przyjąć wizytę duszpasterską, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.
W nadchodzącym tygodniu z racji odwiedzin duszpasterskich dyżury księży w kancelarii tylko do południa – we wtorek, czwartek i piątek.

3. Już dziś zapraszamy na kolędowanie parafialne, które odbędzie się w środę 6 stycznia o godz. 15. Uświetni je rodzinny zespół Jesteśmy.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Zofia CHRABĄSZCZ
+ Wojciech JUSZCZAK
+ Witold JACKOWSKI
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli, a w Roku Pańskim 2016:

Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny, źródło wszelkiego błogosławieństwa, hojnie udziela nam swoich łask. Niech strzeże przez cały rok zdrowia naszych dusz i ciał!
Niech zachowa w nas prawdziwą wiarę, da niewzruszoną nadzieję i cierpliwą miłość!
Niech w pokoju kieruje naszym życiem i naszą pracą; dzisiaj i zawsze wysłuchuje naszych modlitw i doprowadzi nas do życia wiecznego!