Ogłoszenia parafialne 13.03.2016

„Wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego.”
(Flp 3;8)

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiejsza składka z racji II niedzieli miesiąca jest przeznaczona na cele inwestycyjne.
Dziś przypada 3 rocznica wyboru papieża Franciszka, polecamy go naszej modlitwie.

1. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
– w Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 18.15;
– w Drodze Krzyżowej odprawianej w piątki o godz. 17.00 (dla dzieci) i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
2. Przypominamy o możliwości spowiedzi w niedziele podczas Mszy świętych, a w tygodniu przed każdą Mszą świętą.

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego we wtorek po wieczornej Mszy św.

4. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 19 marca. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

5. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Święcenie palm podczas każdej Mszy świętej. W tym roku przejdziemy w uroczystej procesji z palmami wokół kościoła. Początek o godz. 11.00. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie palm, który tradycyjnie odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.30.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W kościele jest wystawiona puszka z przeznaczeniem na „Jałmużnę postną” a także na kwiaty do „Bożego Grobu”. Trwa również zbiórka żywności dla potrzebujących. Od dzisiaj Zespół Charytatywny rozprowadza tradycyjne baranki oraz paschaliki Caritas. Można również nabyć palmy wielkanocne, z których dochód przeznaczymy na zakup żywności dla Parafian w potrzebie. Osoby potrzebujące informujemy, że dary będą wydawane w Wielki Poniedziałek w godzinach 11-13 w naszym punkcie Caritas.

7. Zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie ”Młodzi i Miłosierdzie”, które odbędzie się 15 i 16 marca w Tauron Arena Kraków. Szczegóły w szkole u katechetów i na naszej stronie internetowej.

8. W sobotę Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, jest on patronem miasta Krakowa i też naszego ks. Proboszcza. Solenizantowi życzymy błogosławieństwa Bożego i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Msza święta w intencji Ks. Proboszcza od Wspólnoty Żywego Różańca zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+Franciszek KUPCZYK

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na kolejny tydzień Wielkiego Postu