Ogłoszenia 5.05.2024 r.

„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,

a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.”

(J 14, 23)

6.     NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś I niedziela miesiąca. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 8.00. Bezpośrednio po niej zmianka tajemnic różańcowych.

– w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni krzyżowe- będziemy modlić się o dobre urodzaje i w intencji krajów głodujących;

– w poniedziałek przypada również święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;

– w środę uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej- w modlitwach pamiętajmy o ks. kard. Stanisławie Dziwiszu, który tego dnia obchodzi swoje imieniny;

– w czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, które zakończymy odśpiewaniem Litanii loretańskiej.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci NMP, które odprawiamy w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 wyruszy tradycyjna procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę. Mszy św. o godz. 10.00 przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, Nuncjusz Apostolski w Polsce. W naszej wspólnocie w przyszłą niedzielę będziemy ponownie gościć ks. Dariusza Rozuma, saletyna, który tym razem przybliży nam ideę Żywego Różańca, tak byśmy mogli zawiązać 7 róż na zbliżający się jubileusz 700-lecia parafii.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Wciąż zbieramy środki na pokrycie kosztów zeszłorocznych prac remontowych, a także tych, które niebawem się rozpoczną. Pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy zapewnienie przyznania dotacji z NFRZK i UM na kontynuację prac konserwatorskich przy stallach, a także przy wschodniej elewacji budynku plebanii. Dotacje opiewają na łączną kwotę blisko 390 tys. zł. Ich przyznanie wiąże się ze zobowiązaniem wniesienia wkładu własnego, stąd nasze gorące podziękowanie za każdą ofiarę składaną na tacę, w kancelarii parafialnej lub przelewem na konto parafii. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.