Ogłoszenia parafialne 10.04.2016

Zmartwychwstał Chrystus, który wszystko stworzył i zlitował się nad ludźmi.

3. NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiejsza ofiara na tacę z racji niedzieli inwestycyjnej jest przeznaczona na pokrycie kosztów tegorocznych prac konserwatorskich, które właśnie rozpoczęliśmy.

1. Pragniemy poinformować, że w ubiegłym tygodniu odbyło się przeniesienie doczesnych szczątków Sł. Bożej Hanny Chrzanowskiej i złożenie ich w krypcie naszego kościoła. Zachęcamy do modlitwy za jej wstawiennictwem. W każdą III środę miesiąca wraz z pielęgniarkami ze Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich modlimy się o jej rychłą beatyfikację.

2. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w czwartek 14 kwietnia o godz. 16.00 w sali kolumnowej na wikarówce. Wykład zatytułowany: „Międzymorze – idea i konstelacja” wygłosi dr Andrzej Skalny.

3. W Roku Miłosierdzia rozpoczynamy parafialne pielgrzymowanie do kościołów jubileuszowych. W najbliższą sobotę,16 kwietnia, nawiedzimy Katedrę Wawelską oraz Seminarium Duchowne. W programie modlitwa, Msza św., a także zwiedzanie i skromny poczęstunek. Pielgrzymka jest bezpłatna. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w kancelarii parafialnej.

4. Przypominamy, że nasi Parafianie mogą skorzystać z darmowej porady prawnej. Dyżury odbywają się w poniedziałki w godz. 16-18 w kancelarii parafialnej po wcześniejszym umówieniu. Zgłoszenia przyjmujemy pod naszym numerem telefonu 12 431 22 77 w godzinach urzędowania kancelarii.

5. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Nasza parafia ma gościć 1600. młodych pielgrzymów z Francji. Osoby, które mogłyby przyjąć ich w swoich domach prosimy o złożenie deklaracji w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Deklaracje są wyłożone w kościele.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Marianna BICZ
+ Romualda STANEK
+ Tomasz RAJKOWSKI
+ Marian GREGA

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia