Ogłoszenia parafialne 19.06.2016

„Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie,
niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.”
(Łk 9,23)

12. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdecznie zapraszamy na koncert chóru, który odbędzie się dzisiaj w naszym kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 15.00.

2. W nadchodzącym tygodniu:
– we wtorek przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
– w środę rocznica święceń kapłańskich ks. Prałata Antoniego Sołtysika – z tej okazji Ks. Prałat serdecznie zaprasza do udziału w Mszy św. o godz. 11. Przewodniczyć jej będzie Arcybiskup Senior Archidiecezji Częstochowskiej, Stanisław Nowak.
– W piątek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i wychowawcami na Msze święte na zakończenie roku szkolnego:
– dla Prywatnej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum „Inspiracja” w czwartek 23 czerwca o godz. 9.00.
– dla Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w piątek 24 czerwca o godz. 11.00.

4. Ostatnie przedwakacyjne spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz. 18.30.

6. Wzorem ubiegłego roku zapraszamy na festyn ku czci św. Anny, która obok św. Mikołaja patronuje naszej wspólnocie parafialnej. Odbędzie się on w niedzielę 3 lipca. Przygotowujemy liczne atrakcje. Jedną z nich ma być loteria fantowa. Prosimy o pomoc w jej zorganizowaniu. Fanty można przynosić do kancelarii parafialnej. Zachęcamy również do udziału w konkursie ciast.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię, szczególnie te złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu