Ogłoszenia parafialne 7.08.2016

„Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.”
(Mt 24,42a.14)

19. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. We wtorek, 2 sierpnia, odszedł do Pana wieloletni Pasterz Kościoła krakowskiego, Ks. Kard. Franciszek Macharski. Z tej racji Metropolita Krakowski skierował do nas słowo.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– dziś I niedziela miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu;
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
– we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
– w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
– w czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy;
– w sobotę 13 sierpnia, święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej; tego dnia zapraszamy na godz. 18.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

3. Przypominamy, że w duszpasterskiej posłudze Kościoła katolickiego w Polsce sierpień poświęcony jest problematyce rozumnego korzystania z alkoholu.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszym kościele niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich. Tuż przed ŚDM udało się zakończyć trwające 3 lata prace w nawie głównej. Ich koszt wyniósł w tym roku blisko 200 tys. zł, w tym wkład własny parafii 10 %, który musimy uiścić do połowy sierpnia. Jednocześnie rozpoczęły się prace w nawie św. Anny: wymiana instalacji elektrycznej oraz konserwacja techniczna ścian i pilastrów. Oczekujemy na decyzję w sprawie przyznania dodatkowej dotacji, która umożliwiłaby odrestaurowanie tej nawy jeszcze w bieżącym roku. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci!

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Daniela STALA
+ Tadeusz GRINN

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku…