Ogłoszenia parafialne 4.09.2016

„Okaż Twemu słudze światło swego oblicza i naucz mnie Twoich ustaw.”
(Ps 119,135)

23. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 19.00 poprowadzi ją wspólnota Pustynia w mieście.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w czwartek przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
– w piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

3. Już dziś informujemy, że w czwartą niedzielę września (25 IX) odbędzie się pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną z klas I, II, III, która pragnie przyjąć Dar Ducha Świętego w naszej wspólnocie parafialnej.

4. Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza do udziału w XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sobotę 10 września. Szczegóły na plakatach.

5. Zapraszamy do współtworzenia nowej grupy parafialnej Sursum corda, która będzie odkrywać Boga w pięknie świata stworzonego, podczas górskich wycieczek. Najbliższa w sobotę 10 września na Babią Górę. Zapisy w kancelarii do środy włącznie.

6. W przyszłą niedzielę 11 września po Mszach św. od godz. 8.00 do wieczora odbędą się mini koncerty muzyki religijnej w wersji instrumentalnej na fletni Pana w wykonaniu Artura Thomasa, prekursora gry na tym instrumencie w Polsce. Będzie również możliwość nabycia płyt.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszym kościele niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich które wznawiamy od poniedziałku. Szczegóły we wrześniowym biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń, wyłożonym w kościele.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia