Ogłoszenia parafialne 6.11.2016

” Jezus Chrystus jest Pierworodnym umarłych, Jemu chwała i moc na wieki wieków!”
(Ap 1,5-6)

32. N I E D Z I E L A Z W Y K Ł A

1. Z kalendarza liturgicznego:
– w środę będziemy obchodzić Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
– w czwartek przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
– w piątek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; patrona ks. Marcina Masłonia oraz Pana kościelnego, którym życzymy wszelkich łask, zapewniając o naszej modlitewnej pamięci. Msza św. w intencji ks. Marcina, zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca, zostanie odprawiona dzień wcześniej, w czwartek, o godz. 18.00.
W piątek obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.15 i 18.00. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Z racji szczególnego charakteru tego dnia metropolita krakowski udzielił dyspensy od powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.
– W sobotę przypada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

2. Serdecznie zapraszamy do udziału w listopadowym nabożeństwie za zmarłych. Odbywa się ono w tygodniu podczas Mszy św. wieczornych.

3. Młodzież z klas III gimnazjum i starszych, którzy nie byli do bierzmowania, a chcieliby przystąpić, zapraszamy na cotygodniową niedzielną Mszę św. o godz. 9.30 i spotkanie.

4. Zapraszamy na katechezy prowadzone przez Wspólnotę Neokatechumenalną. Będą się one odbywać w naszym kościele w poniedziałki i czwartki o godz. 18.45.

5. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy wtorek 8 listopada po Mszy św. wieczornej na plebanii.

6. Spotkanie Klubu Seniora na temat: „Świadcząc miłosierdzie zmarłym, sami dostępujemy miłosierdzia…” odbędzie się w najbliższy czwartek 10 listopada o godz. 16 w sali kolumnowej na wikarówce. Zaprasza opiekun ks. Prałat Antoni Sołtysik.

7. Serdecznie zapraszamy na uroczystą MSZĘ ŚW. i KONCERT z okazji 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI oraz 98.ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI w przyszłą niedzielę 13 listopada o godz. 13. Szczegóły na plakatach.

8. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwatorskich.

9. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+Jerzy TRELA
+Leszek BALL

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia