Ogłoszenia parafialne 23.04.2017

„Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś;
błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.”
(J 20,29)

2. NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Dziś także rozpoczyna się 73. Tydzień Miłosierdzia – szczególny czas głoszenia, propagowania i świadczenia miłosierdzia chrześcijańskiego. Pomoc potrzebującym jest sprawą nas wszystkich. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby Caritas. Dziś również decyzją Episkopatu Polski przeprowadzana jest ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii. Natomiast w przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Przyjaciół im. Św. Brata Alberta przeprowadzi kwestę na prowadzoną przez siebie kuchnię dla bezdomnych, która mieści się przy ul. Reformackiej 3 w Krakowie.

2. Zachęcamy do włączenia się w prace Parafialnego Zespołu Charytatywnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek 25 kwietnia bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski;
– we wtorek święto św. Marka, Ewangelisty;
– w sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny i jednocześnie dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
Również w sobotę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława, BM.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Rozpocznie się ono o godz. 18.30. Prosimy o asystę dzieci do sypania kwiatów.

Również w przyszłą niedzielę rozpocznie się 9. Tydzień Biblijny. Podopieczni Dzieła Pomocy św. Ojca Pio pragną nas obdarować Słowem Bożym. Przygotowali fragmenty Pisma Świętego, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy, aby każdy wylosował sobie jeden fragment, przeczytał go i przemyślał.

5. Przypominamy, że nasi Parafianie mogą skorzystać z darmowej porady prawnej. Dyżury odbywają się we wtorki od godz. 14.30 w kancelarii parafialnej po wcześniejszym umówieniu. Zgłoszenia przyjmujemy pod naszym numerem telefonu 12 431 22 77 w godzinach urzędowania kancelarii.

6. Kolejne spotkanie z cyklu „Dialogi u Św. Anny”, podczas którego abp Marek Jędraszewski odpowiada na pytania dotyczące wiary i moralności, odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 20.15 w Kolegiacie Św. Anny.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Irena SUCHAN
+ Henryk SIEMIANOWSKI
Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia