Ogłoszenia 30.12.2018

„Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.

(Dz 16, 14b)

NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 

1. Z kalendarza liturgicznego:
– Jutro przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne połączone z Mszą św. rozpocznie się o godz. 18.00. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację w kościele hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa.

– We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 52. Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto nakazane. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego a zebrana składka zostanie przekazana na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! W pierwszy dzień roku kalendarzowego można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu  O Stworzycielu, Duchu przyjdź.

– W środę przypada wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

– W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca: w czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00 – będziemy modlić się szczególnie w intencji powołań i powołanych do służby Bożej; w piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi w piątek  od 6.30-7.10 i od godz. 16.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.15. Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.

– W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na misje. Kadzidło będzie można nabyć w zakrystii i przed kościołem. Mszę św. o godz. 11.30 uświetni występ chóru z Prywatnej Szkoły Inspiracja, natomiast Mszę św. wieczorną występ chóru z VIII LO. Po wyżej wspomnianych Mszach św. zapraszamy na krótkie koncerty.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w piątek 4 stycznia. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

3. Już dziś zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Opłatek i wspólne, parafialne kolędowanie w niedzielę 13 stycznia. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 15.00.

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach. Program wizyt jest zamieszczony w gablocie przed kościołem, w biuletynie parafialnym oraz na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o przygotowanie na czas kolędy krzyża, świec i wody święconej, którą można zabierać z przedsionka kościoła. Osoby, które nie otrzymają kartki zawiadamiającej o kolędzie, a chciałyby przyjąć wizytę duszpasterską, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.

5. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

Na zbliżający się Nowy 2019 Rok życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa

oraz opieki Świętej Bożej Rodzicielki Maryi