Ogłoszenia 3.02.2019

„Pan posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność.”

(Łk 4, 18)

 

4.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1. Dziś I niedziela miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnoty parafialne po Mszy św. wieczornej. Z racji przypadającego dziś wspomnienia św. Błażeja – podczas każdej Mszy św. święcenie jabłek.

2. Z kalendarza liturgicznego:
-we wtorek przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; podczas każdej Mszy św. zostanie pobłogosławiony chleb, sól i woda;

-w środę przypada wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy; o godz. 18.00 cotygodniowa Nowenna do MB Pocieszenia;

-w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej o godz. 17.00. Z racji I czwartku miesiąca będziemy modlić się szczególnie w intencji powołań i powołanych do służby Bożej.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania „grupy starszej” odbędzie się w niedzielę 10 lutego. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

4. W poniedziałek 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes i XXVII Światowy Dzień Chorego. Już dziś zapraszamy wszystkie osoby w podeszłym wieku, a także chorych na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Prosimy, aby umożliwić chorym dojazd do kościoła.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej. W kościele został także wyłożony biuletyn parafialny Nasza Przyjaźń na luty.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Grażyna KUMELA

+ Krystyna KORZENIOWSKA

+ Jerzy DE KOZARZÓW BORZĘCKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia