Ogłoszenia 31.03.2019

Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem:  „Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i względem ciebie”.
(Łk 15, 18)

4. NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU „Laetare”
 

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je dla nas ks. dr hab. Grzegorz Godawa, wykładowca UPJPII, którego serdecznie witamy pośród nas. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Zapraszamy codziennie na Mszę św. z nauką rekolekcyjną: jutro o godz. 800, natomiast we wtorek i środę o godz. 800 i  1800. Możliwość spowiedzi rekolekcyjnej w środę od godz. 1700. Program rekolekcji jest zamieszczony w biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń. Można go również znaleźć na plakatach i ulotkach.
 W najbliższy poniedziałek, 1 kwietnia nasz kościół będzie miejscem liturgii stacyjnej. Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego rozpocznie się o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:
–  w Gorzkich Żalach dziś o godz. 18.15
–  w Drodze Krzyżowej, która zostanie odprawiona w piątek po Mszy św. dla dzieci około godz. 17.30 i po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30 (dla dorosłych i młodzieży), a ponadto dziś po Mszy św. z godz. 15.00.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się we wtorek 2 kwietnia o godz. 19.00 w salce w budynku wikarówki.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w piątek 5 kwietnia o godz. 18.00. (Msza św. a po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki).

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 9.30. Po niej spotkanie w salce w budynku wikarówki.

6. Spotkanie zespołu charytatywnego odbędzie się w najbliższy czwartek a rozpocznie się Mszą św. wieczorną.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny. Z racji I czwartku miesiąca w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00; możliwość spowiedzi rano – podczas Mszy św. i po południu od godz.16.30; w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.15.
W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw z okolicznościowym kazaniem o godz. 15.00.

8. Już dziś informujemy, że przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 13 kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

9. Zbliża się Niedziela Palmowa. Zachęcamy dzieci do udziału w dorocznym konkursie na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Szczegóły w biuletynie parafialnym.

10. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na tradycyjną Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Krakowa w niedzielę 7 kwietnia. Początek o godz. 20.30 przy Kolegiacie św. Anny.
11. Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. W przyszłą niedzielę zespół charytatywny będzie rozprowadzać tradycyjne baranki i paschaliki Caritas oraz palmy wielkanocne.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Anna DĄBROWSKA, + Elżbieta KLIMONTOWICZ, + Wiesław MASŁOWSKI

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na kolejny tydzień Wielkiego Postu