Ogłoszenia 24.11.2019 r.

„Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie;
błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.”

(Mk 11, 10)

34.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

 

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W czwartek 28 listopada o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej. Poprzedzi ją cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem naszej Błogosławionej. Początek o godz. 17.00.

– W sobotę przypada święto św. Andrzeja Ap.

– Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca zmianka tajemnic różańcowych o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupy parafialne po Mszy św. wieczornej.

3. Wspólnota Rodzin Karmelitańskich zaprasza na warsztaty komunikacji dla małżonków w najbliższy czwartek 28 listopada na godz. 17.30. Warsztaty zatytułowane „Od słowa do Słowa” poprowadzą Marta i Marek Babikowie. Zapisy pod adresem e-mail: strefarodziny@op.pl. Na czas trwania warsztatów organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej Parafii.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Już dziś zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano i dodatkowo dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

5. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja Bpa. Chcemy się do niej dobrze przygotować modlitwą nowennową, którą rozpoczniemy w środę 27 listopada podczas wszystkich Mszy świętych. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty: możliwość spowiedzi w tygodniu od 6.30 do 7.10 i podczas Mszy św. wieczornych, a w niedziele podczas wszystkich Mszy św. Już dziś zapraszamy na sumę odpustową, którą będziemy sprawować w piątek 6 grudnia o godz. 18.00. Będzie ona miała szczególnie uroczysty charakter. Podczas niej zostaną wprowadzone do kościoła relikwie naszego Patrona, św. Mikołaja Bpa.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, również te złożone w ubiegłą niedzielę do puszek z okazji III Światowego Dnia Ubogich. Zebraliśmy 4390 zł. W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie rozprowadzać świece Caritas związane z Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

dla solenizantów nadchodzącego tygodnia