Druga rocznica beatyfikacji bł. Hanny Chrzanowskiej – zaproszenie do udziału w uroczystej Mszy św. 28.04.2020 r.

We wtorek 28 kwietnia przypada druga rocznica beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. Z tej okazji zapraszamy do uczestnictwa w uroczystej Mszy św. o godz. 18.00, której przewodniczył będzie JE Ksiądz bp Jan Zając. Eucharystię poprzedzi nabożeństwo, które rozpocznie się o godz. 17.00. W związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników (32 osoby) cała liturgia będzie także transmitowana za pośrednictwem strony internetowej parafii: https://parafiamikolaj-krakow.pl/

Hanna Chrzanowska (1902-1973) była pielęgniarką, działaczką charytatywną, pedagogiem, instruktorką i prekursorką pielęgniarstwa rodzinnego, domowego i parafialnego. W Krakowie ściśle współpracowała z ks. Karolem Wojtyłą – a później biskupem i kardynałem. 28 kwietnia 2018 r. w krakowskich Łagiewnikach została ogłoszona błogosławioną. Jej doczesne szczątki, złożone w alabastrowym sarkofagu, spoczywają w kościele św. Mikołaja w Krakowie.