Ogłoszenia 8.11.2020 r.

„Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.”

(Mt 24,42a.44)

32.   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

 

W związku z kolejnymi obostrzeniami bardzo prosimy o stosowanie się do zaleceń służb. Od soboty w naszym kościele może jednocześnie przebywać 30 osób. Jak pokazało doświadczenie ubiegłych niedziel, na wielu Mszach świętych gromadziło się zaledwie 20 osób. Wybierzmy godziny mniej oblegane. Osoby przebywające na kwarantannie lub korzystające z dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. zapraszamy do łączenia się z nami za pośrednictwem strony internetowej parafii. Będziemy transmitować Msze św. o godz. 11.30 i 15.00.

2. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

3. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada Rocznica  Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

– we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

– w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, patrona Pana kościelnego, któremu życzymy wszelkich łask;

– w czwartek przypada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; o godz. 17.00 cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;

– w piątek przypada wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

4. W najbliższą środę, 11 listopada, będziemy obchodzić rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, którą będziemy sprawować w intencji Ojczyzny. Zachęcamy także do modlitwy podczas porannych Mszy św. o godz. 6.30 i 7.15.

5. Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę powołań, organizowaną przez seminarium naszej archidiecezji dwa razy do roku. W czasie pandemii klerycy nie mają możliwości spotkać się z żywą wspólnotą, by dać świadectwo swojej drogi do kapłaństwa. Wszystko odbędzie się więc w formie zdalnej. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

6. Tradycyjne ofiary na wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, które rozpoczynają się pół godziny przed wieczorną Mszą św.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

8. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Zofia MANIA

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia