Ogłoszenia 27.12.2020 r.

„Wielokrotnie przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków,

a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna.”

(Hbr 1, 1-2a)

NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 

1.Dziś z racji święta Św. Rodziny podczas wszystkich Mszy św. specjalne błogosławieństwo relikwiami świętych Rodziców Małej Teresy z Lisieux. Dziś także z uwagi na przypadające święto św. Jana, ewangelisty, po każdej Mszy św. święcenie przyniesionego wina.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W poniedziałek przypada święto Świętych Młodzianków, męczenników. To także 28. dzień miesiąca – zapraszamy na Mszę św. za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej.

– W czwartek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne rozpocznie się o godz. 17.30. Bezpośrednio po nim Msza św. na zakończenie roku. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację w kościele hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa. W czwartek nie będzie modlitw za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

– W piątek będziemy obchodzić uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 54. Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto nakazane. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego a zebrana składka zostanie przekazana na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! W pierwszy dzień roku kalendarzowego można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Możliwość spowiedzi I piątkowej podczas wszystkich Mszy św.

– W I sobotę stycznia po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa i nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

– W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

3. W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani udadzą się jedynie do osób, które o to poproszą, telefonując do kancelarii parafialnej lub zgłaszając się za pośrednictwem strony internetowej parafii.

4. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Józefa SARNOWSKA

+ Józef KOZIOŁ

+Józef BLECHARZ

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

 

Na zbliżający się Nowy 2021 Rok życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa

 oraz opieki Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa