Ogłoszenia 4.04.2021 r.

„Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha.

Odprawiajmy nasze święto w Panu.”

(1Kor 5,7b-8a)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

i

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKIEJ NOCY

 

1. Ukochani! Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! Oto jesteśmy świadkami, jak kolejno spotyka się ze swoimi uczniami. Szuka ich w ich zamknięciu, by ich umocnić, zabrać lęk, rozradować. Chrystus wchodzi dziś do naszych domów, by przynieść prawdziwy pokój i niczym niezmąconą radość, wnieść światło i nadzieję. Uwierzmy i nabierzmy Ducha!

Cieszymy się, że w tym roku dane nam było przygotowywać się wspólnie do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych przez udział w nabożeństwach pasyjnych, w rekolekcjach parafialnych, w codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Cieszymy się również, że Bóg pozwolił nam uczestniczyć w liturgii Świętego Triduum Paschalnego w szerszym gronie niż to miało miejsce rok temu. Dziękuję wszystkim, którzy ze zrozumieniem pozostali na zewnątrz kościoła, a także łączącym się z nami za pośrednictwem strony internetowej. Ostatnie dni pokazały, że jesteśmy wspólnotą, jedną, wielką rodziną. Jako Proboszcz pragnę wszystkim za to gorąco podziękować. Dziękuję kapłanom – współpracownikom za ich dzielność i gotowość służenia w czasie pandemii. W tym trudnym czasie staraliśmy się nie zaniedbać tego, co ważne. Dziękuję osobom, które w tym uczestniczyły: Księdzu Mateuszowi i Panu Kościelnemu za przygotowanie i udekorowanie kwiatami Grobu Pańskiego; Panu Organiście i służbie liturgicznej za piękną oprawę, jednej z rodzin za ufundowanie dozownika do wody święconej, Parafianom za pomoc w gruntownym posprzątaniu kościoła, paniom z zespołu charytatywnego za trud codziennego wydawania żywności potrzebującym, wszystkim dobrodziejom za przekazane ofiary. Dziękuję za słowa życzliwości i wsparcia oraz za przekazane życzenia. Niech Bóg Wam wszystkim wynagrodzi!

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Zmianka tajemnic różańcowych bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00.

3. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.  Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w najbliższy piątek i rozpocznie o godz. 18.00 Mszą św. w kościele.

5.  W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczniemy w Kościele 77. Tydzień Miłosierdzia.

6. Zbliża się 3. rocznica beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. Zachęcamy do modlitwy za jej wstawiennictwem o ustanie pandemii. Polecajmy jej nasze troski podczas czwartkowych adoracji Najświętszego Sakramentu, które rozpoczynają się o godz. 17.00.

7.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Maria JANECZEK

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, modlącym się w naszym kościele

 i łączącym się za pośrednictwem strony internetowej

 życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych i wielu łask od Zmartwychwstałego Pana