Ogłoszenia 20.06.2021 r.

„Wielki prorok powstał między nami i Bóg nawiedził lud swój.”

(Łk 7, 16)

12. NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1. Z dniem 19 czerwca Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, odwołał w naszej archidiecezji dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Oznacza to, że jesteśmy zobowiązani do udziału w Eucharystii w dni nakazane, tak jak to było w okresie przed pandemią. Zaniedbując ten obowiązek, popełniamy grzech ciężki. Rozbudźmy w sobie nową religijną gorliwość.

2. W przyszłą niedzielę ks. Dominik Sujecki kończy dwuletnią posługę w naszej Parafii. Już dziś dziękujemy mu za jego ogromne zaangażowanie i nieocenioną pomoc. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w najbliższą środę o godz. 18.00.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30; w środę są połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

4. Z kalendarza liturgicznego:

–  w poniedziałek przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

–  w czwartek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i wychowawcami na Msze święte na zakończenie roku szkolnego:

– dla Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 10 w czwartek 24 czerwca o godz. 16.00;

– dla Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w piątek 25 czerwca o godz. 8.30.

Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

6. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się dziś o godz. 20.00 na plebanii.

7. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

8. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+Zenona SZEWCZYK

+Anna OGAREK

+Zdzisław OLEKSY

+Zygmunt JAJE

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu