Ogłoszenia 27.06.2021 r.

„Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.”

(2 Tm 1, 10b)

13. NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1. Pragniemy poinformować, że Arcybiskup Metropolita Krakowski z dniem 26 sierpnia br. zwalnia z obowiązków wikariusza naszej parafii ks. Mateusza Szymczyka i mianuje go wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie- Mistrzejowicach. Chcemy podziękować ks. Mateuszowi za jego 5 – letnią posługę w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby to uczynić na Mszę świętą w niedzielę 22 sierpnia o godzinie 13.00.

Obowiązki wikariusza naszej parafii przejmie ks. dr Krzysztof Biros.

2. Z uwagi na okrojony skład duszpasterski w okresie wakacyjnym począwszy od jutra nie będzie w tygodniu Mszy św. o godz. 7.15 z wyjątkiem I soboty miesiąca. Możliwość spowiedzi w dni powszednie piętnaście minut przed Mszą św. a w niedziele podczas Mszy św.

3. Zapraszamy do udziału w kończących się nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w ramach codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynają się one w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30.

4. Z kalendarza liturgicznego:

–  w poniedziałek przypada wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; z racji 28. dnia miesiąca o godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem i przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej;

–  we wtorek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła;

–  w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca:

  • w czwartek o godz. 17.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, natomiast o 18.00 Msza św. w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca;
  •  w piątek możliwość spowiedzi od godz. 17.30; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00;
  • w sobotę, w święto św. Tomasza Apostoła, po Mszy św. o godz. 6.30 modlitwy w intencji matek oczekujących potomstwa oraz nienarodzonych dzieci, których życie jest zagrożone; nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.15;
  •  w przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

5. Wzorem ubiegłych lat organizujemy festyn parafialny ku czci św. Anny. Odbędzie się on w niedzielę 25 lipca. Prośmy już dziś Boga o dobrą pogodę i zarezerwujmy sobie czas. Spotkanie dla osób, które chciałyby się zaangażować się w organizację festynu odbędzie się w środę 14 lipca po Mszy św. wieczornej.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Na prośbę Metropolity Krakowskiego dziś swoimi ofiarami wspieramy poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Specjalna puszka jest wystawiona w kościele.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:

+ Oskar NANEK

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu

a dzieciom i młodzieży dobrego wakacyjnego odpoczynku