Ogłoszenia 18.07.2021 r.

„Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.”

(por. J 10, 27)

16.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1        Z kalendarza liturgicznego:

–          dziś przypada wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;

–          w poniedziałek z racji 19. dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana przy ołtarzu św. Józefa- za udział w niej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami;

–          w czwartek święto św. Marii Magdaleny; o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej;

–          w piątek przypada święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

–          w sobotę wspomnienie św. Kingi, dziewicy;

–          w przyszłą niedzielę święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców;  tradycyjne błogosławieństwo pojazdów po wszystkich Mszach św.; zachęcamy do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i udziału w Akcji św. Krzysztof, pomocy w zakupie misyjnych środków transportu (specjalna puszka będzie wystawiona w kościele).

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na festyn parafialny ku czci św. Anny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę. Rozpoczniemy go Eucharystią sprawowaną o godzinie 15.00 w intencji Ofiarodawców naszej wspólnoty parafialnej, następnie przejdziemy do ogrodu za plebanią. Festyn uświetni swoją grą zespół muzyczny. Prosimy wybierzcie się całymi rodzinami. Zabierzcie dzieci, osoby starsze, przyjaciół, znajomych. Świętujmy razem!
Zachęcamy do współtworzenia naszego festynu. Panie, którym patronuje św. Anna – wzorowa gospodyni – prosimy o wypiek ciast.

Z racji festynu w przyszłą niedzielę od godziny 14.00 nie będzie możliwości parkowania w ogrodzie.

Zachęcamy do udziału w 41. Pieszej pielgrzymce krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 6 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek 2 sierpnia po Mszy św. wieczornej w kościele.

Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.
 

Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
 

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku.