Ogłoszenia 19.09.2021 r.

„Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały Pana naszego, Jezusa Chrystusa.”

(Por. 2 Tes 2, 14)

 

25. NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

1. Serdecznie witamy pośród nas ks. Tomasza Szurka, kapłana Archidiecezji Łódzkiej, który podejmuje studia na UPJPII. Przez kilka najbliższych lat ks. Tomasz będzie pomagał nam w pracy duszpasterskiej. Otoczmy go naszą modlitwą i życzliwością.

2. Dziewczęta, które chciałyby uwielbiać Boga śpiewem, zapraszamy na spotkanie scholi. Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 11.00 w kościele.

3. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek przypada wspomnienie świętych męczenników z Korei – o godz. 17.45 nowenna do św. Mikołaja;

– we wtorek przypada święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;

– w środę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera- o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

– w czwartek cotygodniowe modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny o godz. 17.00.

4. W Roku św. Józefa serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Kalisza, gdzie znajduje się Narodowe Sanktuarium Opiekuna Świętej Rodziny z cudownym obrazem. Wyjazd w sobotę 25 września o godz. 5.00 rano. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 90 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Szczegóły na plakacie, we wrześniowym biuletynie parafialnym Nasza Przyjaźń, na stronie internetowej i Facebooku Parafii.
Osoby, które z różnych powodów nie mogą pojechać, a mają intencje modlitewne, mogą je zanotować w zeszycie wyłożonym na stoliku w prezbiterium.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki z przeznaczeniem na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się w czwartek 23 września o godz. 17.00 w salce na wikarówce.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
+ Urszula BRANDL

Polećmy ją miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia