Ogłoszenia 21.11.2021 r.

„Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.”

(Mk 11,10)

34.    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Dziś za publiczne odmówienie tego aktu można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Z racji III niedzieli miesiąca zapraszamy na godz. 18.30 na nabożeństwo i Mszę św. za zmarłych poleconych nam w wypominkach rocznych.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– w poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej;

– we środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy; nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45;

– w czwartek przypada wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy; cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej o godz. 17.00;

– w przyszłą niedzielę 28 listopada Msza św. o godz. 19.00 zostanie odprawiona za wstawiennictwem i przy relikwiach naszej Błogosławionej Pielęgniarki.

3. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja Bpa. Chcemy się do niej dobrze przygotować modlitwą nowennową, którą rozpoczniemy w sobotę 27 listopada podczas Mszy św. wieczornej.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Już dziś zachęcamy do udziału w roratach, które będą się odbywać w naszym kościele parafialnym codziennie o godz. 6.30 rano z piękną oprawą muzyczną, którą zapewni schola dorosłych z kościoła św. Józefa w Podgórzu. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, środy i piątki na godz. 18.00.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu otwartych wykładów popularnonaukowych ks. Rafała Szczurowskiego z historii chrześcijaństwa. Znajdziemy w nich odpowiedź na kluczowe pytania takie jak: kim jesteśmy jako chrześcijanie, jakie są nasze korzenie, w co wierzymy. Najbliższy wykład zatytułowany: „Chrześcijańskie zaświaty – historia wyobrażeń rzeczy ostatecznych człowieka” odbędzie się w piątek 26 listopada o godz. 18.30 w sali kolumnowej na wikarówce. Wstęp wolny. Skorzystajmy z okazji, by pogłębić naszą wiedzę religijną pod okiem cenionego wykładowcy UPJPII.

6. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone w ubiegłą niedzielę z racji V Światowego Dnia Ubogich. Zebraliśmy 1612 zł 60 gr. Kwotą tą wspomożemy ubogich w kraju i za granicą, przekazując część środków na Libańczyków oraz na migrantów, którzy znaleźli się w pułapce reżimu Aleksandra Łukaszenki.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
+ Jerzy HACZEWSKI

Polećmy go miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów

dla solenizantów nadchodzącego tygodnia

%d bloggers like this: