Ogłoszenia 25-26.12.2021 r.

 „Zajaśniał nam dzień święty, pójdźcie narody, oddajcie pokłon Panu,

bo wielka światłość zstąpiła dzisiaj na ziemię.”

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

i

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA

1.W uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. sprawujemy według porządku niedzielnego. Składka, tzw. denar świętego Piotra lub inaczej „świętopietrze”, zostanie przekazana do Watykanu na cele dobroczynne.

2. Z kalendarza liturgicznego:
– W niedzielę przypada święto Świętej Rodziny oraz święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; składka przeznaczona zostanie na UPJPII. Podczas wszystkich Mszy św. specjalne błogosławieństwo relikwiami świętych Rodziców Małej Teresy z Lisieux.

– W poniedziałek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Święcenie przyniesionego wina po wszystkich Mszach św.

– We wtorek – święto Świętych Młodzianków, męczenników. Z racji 28. dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie sprawowana za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej.

– W piątek- wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne rozpocznie się o godz. 17.30. Bezpośrednio po nim Msza św. na zakończenie roku. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację w kościele hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa.

Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek 31 grudnia. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

– W sobotę, 1 stycznia, będziemy obchodzić uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 55. Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto nakazane. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego a zebrana składka zostanie przekazana na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! W pierwszy dzień roku kalendarzowego można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź.

Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które odprawiamy w każdą I sobotę miesiąca, rozpocznie się wyjątkowo po Mszy św. o godz. 15.00.

– W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00; Msza św. w intencji małżeństw o godz. 15.00.

3. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Kapłani udadzą się jedynie do osób, które ich zaproszą, telefonując do kancelarii parafialnej lub zgłaszając się za pośrednictwem strony internetowej parafii. Można także skorzystać z formularza wyłożonego w kościele. Po wypełnieniu prosimy zostawić go w zakrystii lub wrzucić do dowolnej skarbony w kościele.

4. Już dziś zapraszamy na cykl spotkań przybliżających różnorodność i charyzmat zgromadzeń zakonnych -Armii Pana. W sobotę 8 stycznia udamy się z wizytą do Sióstr Karmelitanek Bosych. Szczegóły na plakacie. Zapisy w kancelarii parafialnej.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do świąt: Panu Organiście i Panu Kościelnemu oraz zespołu charytatywnego. Dorosłym dziękujemy za złożone świadectwo wiary poprzez liczny udział w roratach. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitego błogosławieństwa od Tego,

który nawiedza i wyzwala swój lud