Ogłoszenia 12.05.2024 r.

„Idźcie i nauczajcie wszystkie narody.

Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”

(Mt 28, 19a. 20b)

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś o godz. 9.00 wyruszy tradycyjna procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę. Mszy św. o godz. 10.00 przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

W naszej wspólnocie ponownie witamy ks. Dariusza Rozuma MS, dyrektora Wydawnictwa La Salette, który przybliży nam ideę Żywego Różańca, tak byśmy mogli zawiązać 7 róż na zbliżający się jubileusz 700-lecia naszej parafii.

2. Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do soboty włącznie mają nas przygotować na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwa ku czci NMP, Oblubienicy Ducha Świętego. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 18.30.

– w poniedziałek przypada wspomnienie NMP z Fatimy: serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a zakończy procesją z odśpiewaniem Litanii loretańskiej; nabożeństwu przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Marek Ruciński; w poniedziałek wyjątkowo nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17.30;

– we wtorek przypada święto św. Macieja, apostoła;

– w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski; o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwy za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej, które zakończymy odśpiewaniem Litanii loretańskiej.

4. Ten tydzień ma w naszej wspólnocie charakter szczególnie uroczysty. Dobiega końca przygotowanie dzieci do I Komunii św. Dziewczęta i chłopcy z klas III przystąpią do niej w najbliższą sobotę 18 maja podczas dodatkowej Mszy św. a także w niedzielę 19 maja podczas Mszy św. o godz. 11.30.

5. Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane z myślą o trwających pracach remontowych. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

+ Maria GÓRKA

+ Tadeusz LISIK