Ogłoszenia 10.04.2022 r.

„Dla nas Chrystus stał się posłuszny aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu.

Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i dał Mu imię, które jest ponad wszelkie imię.”

(Flp 2,8-9)

NIEDZIELA  PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Święcenie palm podczas każdej Mszy św., uroczysta procesja z palmami o godzinie 11.15. Nasz kościół zdobią liście palmowe, które tradycyjnie otrzymaliśmy z Ogrodu Botanicznego UJ, za które serdecznie dziękujemy.  Po Mszy św. o godz. 11.30 rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną palmę.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich opiekunów odbędzie się w poniedziałek 11 kwietnia i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00.

3. Zapraszamy do udziału w obchodach Świętego Triduum Paschalnego. Rozpoczęcie liturgii codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy także do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Towarzyszmy naszemu Panu w trwodze Wielkiego Czwartku, w Męce Wielkiego Piątku, w ciszy Wielkiej Soboty, by doświadczyć radości Niedzieli Zmartwychwstania.
Wielki Czwartek- Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja. O godz. 22.00 Gorzkie Żale. Zakończenie adoracji o godz. 24.00.

W Wielki Czwartek nie będzie cotygodniowej adoracji o godz. 17.00.

Wielki Piątek –Droga Krzyżowa z uczczeniem relikwii Męki Pańskiej o godz. 15.00. Rozpoczęcie liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18.00. O godz. 22.00 Gorzkie Żale. Zakończenie adoracji o godz. 24.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy i całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych. Zachęcamy również do zachowania postu w Wielką Sobotę.

Wielka Sobota – Święcenie pokarmów w naszym kościele od 10.00 do 17.30 co pół godziny.

Rozpoczęcie obrzędów Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece.

4. Spowiedź w Wielkim Tygodniu:

  • od poniedziałku do środy podczas Mszy św.  i dodatkowo od 17.30;
  • Wielki Czwartek rano od 6.30 do 7.30, po południu od 17 do 17.45 i w nocy od 21 do 24;
  • Wielki Piątek przez cały dzień od 6.00 do 17.45 i w nocy od 21 do 24;
  • Wielka Sobota do południa- od 6 do12.

5. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. To największe święto w roku liturgicznym. Zachęcamy do uświetnienia jego obchodów przez uroczystą oprawę. Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatów.

6. W tym tygodniu  kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.

7. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, także te składane do puszek przez cały okres Wielkiego Postu. W intencji Ofiarodawców będzie sprawowana Msza św. w Wigilię Paschalną.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
+ Józefa GACEK

+ Celina WCISŁO

+ Janina KOWALSKA

Polećmy je miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia

%d bloggers like this: